Обука за ЕУ Фондови - Модул 1

Обука за ЕУ Фондови - Модул 1

3.600,00 MKD
Потребни наградни поени: 50
Шифра на производ: Обука за ЕУ Фондови - Модул 1
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
Modul-1

H2020 in a nutshell - 1 дневна - Интензивна тренинг-обука  за практична подготовка за ЕУ грантови
+ 10 дена период на консултации.

- Подготовка на документација
- Регистрација во ЕК за PIC код
- Верификација на LEAR
- Идентификација на повици/грантови
- Идентификација на партнери
- Насоки (Who's Who in Horizon2020)
- Термини/Aкроними при пишување апликаци ја (Terminology in Horizon2020)
- Кој се може да аплицира и во кои области? (ICT, Energy, Transport, Bio,Health,Medicine,Environment, Materials)

*Без Модул 1 и наведените чекори не можете да користите средства и да учествувате во програмите на Европската комисија за 2014-2020

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕМК-Илумине Центар за ЕУ фондови и ИКТ во образованието, работи во сектори: Едукација и подигање на свесноста за (ИКТ) информациско комуникациска технологија, национални и интернационални настани, работа со млади талентирани ученици и студенти, посебно ИКТ таленти, летни и зимски академии и школи, ЕУ грантови и фондови за стартап, мали и средни компании, иновации и ИКТ во мали и средни претпријатија, ИКТ во енергетиката, ИКТ во животната средина. Се фокусира на развој на погоре споменатите сектори од ИКТ перспектива, особено развојот на ИКТ во образованието.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 311 1445 +32 (0)2 808 55 76
  • +38978385060
  • +389 2 311 7000
  • info@ilumine.mk

Facebook

EMK-ILU Online Shop © 2019. UKION SHOPS