Обука за ЕУ Фондови - Модул 2

Обука за ЕУ Фондови - Модул 2

6.900,00 MKD
Потребни наградни поени: 50
Шифра на производ: Обука за ЕУ Фондови - Модул 2
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

How to write a winning proposal
1 дневна - Интензивна тренинг-обука за практична подготовка на апликација
+ 20 дена период за консултации.

- Модул1 (вклучен) +
- Templates for managing the writing of
  the proposal;
- Step by Step guide to preparing a proposal
- The 5 Key Questions (Background to the proposal);
- The Evaluation Process ;
- Sample One Page Proposal;
- The EU budget: different EU funding priorities and areas.


*Доколку учесникот успешно го положи тестот за Leve3 (EU funding manager-L3) ќе добие сертификат L3.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕМК-Илумине Центар за ЕУ фондови и ИКТ во образованието, работи во сектори: Едукација и подигање на свесноста за (ИКТ) информациско комуникациска технологија, национални и интернационални настани, работа со млади талентирани ученици и студенти, посебно ИКТ таленти, летни и зимски академии и школи, ЕУ грантови и фондови за стартап, мали и средни компании, иновации и ИКТ во мали и средни претпријатија, ИКТ во енергетиката, ИКТ во животната средина. Се фокусира на развој на погоре споменатите сектори од ИКТ перспектива, особено развојот на ИКТ во образованието.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 311 1445 +32 (0)2 808 55 76
  • +38978385060
  • +389 2 311 7000
  • info@ilumine.mk

Facebook

EMK-ILU Online Shop © 2019. UKION SHOPS