Обука за ЕУ Фондови - Модул 3

Обука за ЕУ Фондови - Модул 3

12.300,00 MKD
Потребни наградни поени: 100
Шифра на производ: Обука за ЕУ Фондови - Модул 3
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

H2020&COSME Master class
2 дневна - Интензивна тренинг-обука за практична подготовка на апликација
+ 30 дена период за консултации.

- Модул1+Модул2 (вклучени) +
- From FP7 to H2020: key differences
- How to Find the Best Partners
- How to Write ‘Potential Impact’ of the Proposal
- How to Streamline Proposal Writing
- How Proposals are Evaluated
- Finances in H2020
- IPR in H2020, protect your ideas and patents

*Доколку учесникот успешно гополож и тестот за Leve2 (EU funding manager-L2) ќе добие сертификат L2.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕМК-Илумине Центар за ЕУ фондови и ИКТ во образованието, работи во сектори: Едукација и подигање на свесноста за (ИКТ) информациско комуникациска технологија, национални и интернационални настани, работа со млади талентирани ученици и студенти, посебно ИКТ таленти, летни и зимски академии и школи, ЕУ грантови и фондови за стартап, мали и средни компании, иновации и ИКТ во мали и средни претпријатија, ИКТ во енергетиката, ИКТ во животната средина. Се фокусира на развој на погоре споменатите сектори од ИКТ перспектива, особено развојот на ИКТ во образованието.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 311 1445 +32 (0)2 808 55 76
  • +38978385060
  • +389 2 311 7000
  • info@ilumine.mk

Facebook

EMK-ILU Online Shop © 2019. UKION SHOPS