1ва Рата 1(5) 10дневна Подготовка за Стартапи

1ва Рата 1(5) 10дневна Подготовка за Стартапи

5.275,00 MKD
Шифра на производ: 1ва Рата 1(5) 10дневна Подготовка за Стартапи
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
-ЕУ грантови (Horizon2020, COSME2020, Erasmus+,)
-Нациоанлни фондови (подготовка на апликација за Фондот за Иновации на РМ)
-Развој на Бизнис План
-Развој на Бизнис Стратегија
 
Практична тренинг обука за Стартапи
со вклучен транспорт и полн пансион (ноќевање и доручек, ручек, вечера)

Летната академија "Иновативни таленти 2016" за млади, во организација на Емк-Илумине Центарот во соработка со своите ЕУ партнери е програма дизајнирана според Европски стандарди за талентирани млади луѓе до 29 год.
Истата опфаќа возраст од основци, средношколци, студенти и млади до 29год. Нуди 3, 5, 7 и 10 дневни практични програми со обуки и предавања и примери од различни области, како што се Информатички и Компјутерски технологии, Претприемништво и Стартап бизниси, ЕУ грантови и Иновации, Дизајн и развој на производи, Интернет и Дигитална писменост, како и Математика и финансиски анализи. Овие предавања се основани на експертизата и пристапот на високо стручни странски и домашни експертски и професорски кадри од истите тие области.
Секако, постои посебно прилагодување на програмата за учесници над 29год кои можат да се пријават под истите услови но ќе имаат дополнителен дел и материјали.
*Сите учесници добиваат сертификат при успешно завршената работа и проверка на знаење на избраниот модул од летната академија кој го посетувале.
Оваа уникатна летна академија ги охрабрува дополнителните таленти на учесниците, кои вообичаено не се негуваат низ нормалната училишна настава, да бидат применети, а со тоа и надградени. Учесниците ќе имаат прилика од прва рака да научат како се креираат идеи во денешните индустрии, како истите се разработуваат и прераснуваат во секојдневен продукт/бизнис кој го користиме, без разлика дали станува збор за креирање на мобилна апликација, веб страница, апарат, машина, возило, уреди, или сл.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕМК-Илумине Центар за ЕУ фондови и ИКТ во образованието, работи во сектори: Едукација и подигање на свесноста за (ИКТ) информациско комуникациска технологија, национални и интернационални настани, работа со млади талентирани ученици и студенти, посебно ИКТ таленти, летни и зимски академии и школи, ЕУ грантови и фондови за стартап, мали и средни компании, иновации и ИКТ во мали и средни претпријатија, ИКТ во енергетиката, ИКТ во животната средина. Се фокусира на развој на погоре споменатите сектори од ИКТ перспектива, особено развојот на ИКТ во образованието.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 311 1445 +32 (0)2 808 55 76
  • +38978385060
  • +389 2 311 7000
  • info@ilumine.mk

Facebook

EMK-ILU Online Shop © 2020. UKION SHOPS