Гала Вечер ICE2017 - Ticket

Гала Вечер ICE2017 - Ticket

6.000,00 MKD
Шифра на производ: ICE 2017
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Бидете дел од настанот кој ќе ја подигне свеста за иновациите во кулинарскиот свет, носејќи неколку кулинарски стилови/кујни од различни земји, а сепак одржувајќи здрав животен стил.

Концептот на настанот е да донесе премиум неформално образование и размена на знаења(know-how). Фестивалот ќе трае една недела, а секој ден ќе има различни Мастер часови по готвење, во кои покрај светските Мастер Шефови, ќе бидат вклучени и шефови од Македонија,но исто така и млади луѓе.

Што ќе научите?
На Мастер Клас едукацијата ќе учите директно од секој Мастер Шеф директно секој ден од 10ч до 16ч. Можете да изберете кој ден, која кујна од кој Мастер Шеф сакате да ја научите. На истите ќе се работи по принципот на изготвување на целосно мени (пред јадење, главно јадење и десерт). Изберете ги сите да научите или изберете некоја од Мастер клас едукацијата за кулинарство на Турска кујна, Латинска Америка, Мроканска кујна, Чилеанска кујна, Германска-Европска кујна, Кинеска кујна.

Што добивате?
Оние кои ќе присуствуваат на Мастер клас едукацијата со Мастер Шефовите секој ден или пак изборни денови ќе ги добијат целосен материјал од едукацијата, како и рецептите кои ќе бидат подготвувани за време на едукацијата. Истите ќе можат да ги користат во своите угостителски менија и да ги приготвуваат.

Гала вечер 06.10.2017 - Петок
На гала вечерта ќе имате можност да ги запознаете сите Мастер Шефови и Шефови одеднаш. Ќе може да дегустирате најразлични мениа и кулинарски вештини од шест различни кујни од светот. Вечерта надополнета со убави македонски вина, како и изненадувања и пригодни подароци за секој присутен. Исто така секој присутен добива фотогравии од вечерта и менијата кои биле дегустирани на самата гала вечер.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

ЕМК-Илумине Центар за ЕУ фондови и ИКТ во образованието, работи во сектори: Едукација и подигање на свесноста за (ИКТ) информациско комуникациска технологија, национални и интернационални настани, работа со млади талентирани ученици и студенти, посебно ИКТ таленти, летни и зимски академии и школи, ЕУ грантови и фондови за стартап, мали и средни компании, иновации и ИКТ во мали и средни претпријатија, ИКТ во енергетиката, ИКТ во животната средина. Се фокусира на развој на погоре споменатите сектори од ИКТ перспектива, особено развојот на ИКТ во образованието.

Повеќе..

Контакт

  • +389 2 311 1445 +32 (0)2 808 55 76
  • +38978385060
  • +389 2 311 7000
  • info@ilumine.mk

Facebook

EMK-ILU Online Shop © 2019. UKION SHOPS